Makiažo tendencijos 2023 metais: ryškiai arba nieko!

Rugilė Uždavinytė
2023-02-17
4 minutės
Instagram iconFacebook iconLinkedin icon

Jeigu dar negirdėjai, 2023-ieji bus ypatingas metas makiažo pasaulyje. Grožio ekspertai skelbia, jog šie metai yra kraštutinumų laikas, kuomet puošeivoms reikia priimti poziciją - ryškiai arba nieko. Jokio viduriuko! 

Prijaučiantiems ekstravagantiškam ar net kičiniam makiažui tai reikš radikalią laisvę. O absoliutiems minimalistams ir natūralumo mylėtojams šie metai leis pagaliau atsikvėpti - nėra jokios būtinybės dažytis, jeigu nesinori!

Kokios tendencijos lėmė tokius kraštutinumus? Įžymybių ir podiumo makiažo meistrai vieningai sutaria ties šiais septyniais įvaizdžiais, kuriuos neabejotinai matysi šį ir ateinantį sezoną. 

Makiažas “be makiažo” ir underpainting technika

Visų pirmiausia, būtina pasidžiaugti, jog grožio pasaulis pagaliau nustojo stigmatizuoti veido odos defektus (randelius, aknę, ir pan.)

Šiais metais itin populiari nuogo makiažo idėja eina koja kojon su naujausiais veido produktais - lengvai pigmentuotais serumais ir drėkinančiais kremais.

Šių gaminių tikslas - ne maskuoti tikrą odą, o ją maitinti, saugoti ir nepastebimai įsilieti į natūralų veido fasadą.


Čia taip pat privalome paminėti TikTok’e išpopuliarėjusią underpainting techniką, kuri aukštyn kojomis apvertė mums įprastą makiažo pagrindas > maskuoklis > kontūras formulę. Ši naujoji technika atliekama pirmiausiai nubrėžiant veido kontūrą, paryškinant veido akcentus, ir tik tuomet padengiant veidą švelniu makiažo pagrindo šydu. Tai leidžia pasiekti daug subtilesnį ir natūralesnį efektą lyginant su pernelyg kontūruotu ir ryškiu makiažu. 

Antakių anarchija

Tai oficialu - antakiams nebeegzistuoja jokios taisyklės! Šiais metais leistini patys įdomiausi eksperimentai su antakiais. Sniego baltumo, žali, raudoni, išskutinėti, Y2K plonumo, padabinti blizgučiais - ribų nėra. Kuo drąsiau ir išskirtiniau - tuo labiau į dešimtuką. Mados pasaulio deivės Julia Fox, Bella Hadid ir Kendall Jenner jau pramynė šį kelią, tad kodėl gi nepabandžius?

Blizgančios, vinilinės, sodrios lūpos

Lūpos kaip uogos yra geriausias išsireiškimas kalbant apie šiais metais dominuojančias lūpų makiažo tendencijas. Jokių matinių lūpų! Jas keičia gili ir sodri raudona su purpuriniais ar rudais tonais, padengta glotniu, prabangiu blizgesiu. Puikių vinilinių lūpų pavyzdžių gali pagaudyti naujausios Moschino kolekcijos pristatyme.

“Grunge glam” akys

Ar pameni kultinius garsenybių (Courney Love, Winona Ryder, Kate Moss ir kitų) įvaizdžius 90-ųjų MTV ar Emmy apdovanojimuose? Liūdnas tamsias akis ir tarsi nenuvalytą ar ašarų nuplautą akių pieštuką? Taip, grunge akys grižo į 2023-iuosius! Šiais metais visur dominuos maištingas, dūminis ir gotiškas akių makiažas bei sunkios, sodrios blakstienos. Ir nesijaudink jeigu sunku pasiekti tobulai pereinančius šėšėlius ar precizišką pravedimą - makiažo ekspertai teigia, jog grunge glam akių makiažas turėtų būti tiek tiek neišbaigtas ir pankiškas - atspindintis maištingą 90-ųjų dvasią.

Ekcentriški akcentai, magenta, nuraudę skruostai

Panašu, jog šiais metais reinkarnuojasi ne tik 90-ųjų, bet ir 80-ųjų makiažo tendencijos. Ryškioji magenta oficialiai paskelbta šių metų spalva. Tad magentos lūpų dažai, akių šėšėliai ir skaistalai turėtų egzistuoti kiekvieno kosmetikos krepšelyje. Ypač skaistalai: šiais metais itin madingi mielai nuraudę skruostai.

Tačiau nebūtina apsiriboti vien rožine spalva. Neoniniai mėlyni, žali, geltoni ar kitokie akių šėšėliai, lūpų dažai, blakstienos ar grafinis akių kontūras taip pat užima garbingą vietą šių metų makiažo tendencijose.

Blizgučiai ant veido ir metališkas makiažas

Blizgantis makiažas jau ne pirmus metus užima stiprią poziciją makiažo tendencijose. Žėrintys veido akcentai niekur nedingsta ir šiemet: metališkas makiažas plečia savo įtakos zoną ir pasiekė lūpų teritoriją. Tad kultinės, lyg metaliniu šnerkšnu padengtos, Y2K Paris Hilton ar Pamela Anderson lūpos šiais metais daugeliui taps tikru įkvėpimu.

O jeigu metališkų lūpų idėja tau ne prie širdies, šiais metais tikrai neprašausi su blizgučiais ir kristalais ant veido bei chrominiais akių šėšėliais.

Itin spindinti ir blizganti oda

Apsukę ratą sugrįžtame prie minimalistinio ir natūralaus makiažo. Arba tiksliau - jokio makiažo. Veido priežiūros kūrėjai pastaruoju metu meistriškai trina ribas tarp dekoratyvinės kosmetikos ir tradicinės veido priežiūros. Naujausi serumai, kremai, saulės apsaugos priemonės suteikia odai ne tik visas būtinas medžiagas ir mineralus, bet ir ypatingą, gaivalingą spindesį - lyg žiūrėtum į veidą, atsispindintį vandens paviršiuje.

Šį įvaizdį geriausiai įkūnija Hailey Bieber. Tik pasižiūrėk į jos natūralią, spindinčią odą, padengtą lengvu holografiniu paviršiumi.

Užsirašyk makiažui per naująją Watalook Programėlę 📱💄

Tikrai taip, nuo šiol grožio procedūroms pas savo mylimus ar naujai atrastus grožio meistrus galėsi užsirašyti atsisiuntęs Watalook: Book Beauty Services programėlę į savo telefoną.

Atsisiųsk per App Store arba Google Play.

Panašūs įrašai

Indrė Širkienė - kaip susikurti savo identitetą ir jį komunikuoti grožio versle

Sužinok kaip ir nuo ko pradėti komunikuoti socialiniuose tinkluose, kokių klaidų nedaryti ir kaip surinkti didesnę auditoriją.

SKAITYTI
Kardinalūs karjeros posūkiai atsiperka: “Nagų Džiunglės” įkūrėjos Raimondos istorija

Šiame epizode kalbamės su ypač gerai žinoma Lietuvoje nagų meistre - Raimonda arba dar kitaip atpažįstama kaip Nagų Džiunglės.

SKAITYTI
Kaip nagų meistrė Greta Rum susikūrė savo grožio imperiją

Šiame epizode kalbamės su vieno pirmųjų grožio salonų, prisijungusių prie Watalook, savininke bei manikiūro meistre - Greta Rum.

SKAITYTI
Psichologė Ieva Molienė: kaip meistrui palaikyti sveiką vidinę savijautą

Šiame Watalook Podcast epizode kalbamės su klinikine psichologe Ieva Moliene apie tai, kaip išmokti suprasti klientų norus ir poreikius.

SKAITYTI
Watalook bendraįkūrėjas Klaudijus Ambrožas apie grožio industriją ir Watalook misiją

Šiame Watalook Podcast epizode į studiją pasikvietėme Watalook bendraįkūrėją ir generalinį direktorių - Klaudijų Ambrožą.

SKAITYTI
Pokalbis su plastikos chirurge Gabriele Latakaite - Čiulade: kada išties reikalingos plastinės operacijos

Šiame Watalook Podcast epizode kalbamės su žinoma plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja - Gabriele Latakaite - Čiulade.

SKAITYTI
Anželika Wojc - mylimiausia įžymybių ir nuotakų šukuosenų virtuozė

Šiame epizode kalbamės su didžiausias Lietuvos įžymybes bei nuotakas puošiančia ir šukuojančia - šukuosenų meistre Anželika Wojc.

SKAITYTI
Kas padėjo Justinai Gafaro prisikviesti (ir išlaikyti) sėkmę į savo grožio verslą

Šiame epizode kalbamės su ilgametę patirtį turinčia makiažo meistre ir grožio salono "GAFARO grožio namai" savininke - Justina Gafaro.

SKAITYTI
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Gauk Watalook Naujienas