Kaip atliekamas šukuosenos fotografavimas

Rugilė Uždavinytė
2023-01-09
4 minutės
Instagram iconFacebook iconLinkedin icon

Kaip sakoma grožio industrijoje - be darbų portfolio toli nenueisi. Geriausių darbų nuotraukos yra tavo verslo veidas ir vizitinė kortelė, nesvarbu ar esi manikiūro, makiažo ar plaukų meistras.

Jeigu tik neseniai pradėjai plaukų stilisto karjerą ir bandai prasimušti šioje gana konkurecingoje rinkoje, iš karto pasakysime - 2022-aisiais metais daugiausiai dėmesio užsitarnauja ne vien geriausios šukuosenos, bet ir geriausios nuotraukos! Tad pasiruošk - šukuosenų fotosesijos turės tapti svarbia tavo darbo dalimi.

Jaudiniesi, jog tam reikia profesionalių fotografavimo žinių ir patirties? Visai ne. Tereikia užtikrinti, jog šukuosena yra visados tavo nuotraukų dėmesio centre, visu savo gražumu.

Kad būtų lengviau, žemiau pateikiame kelis svarbius fotografavimo aspektus, kaip pasiekti profesionalią šukuosenų reprezentaciją nuotraukose.

Fonas

Ne paslaptis, jog fotografuojant dizainerių drabužius ar grožio paslaugų portfolio, svarbiausia yra reprezentuoti tą produktą ar paslaugą.

Pernelyg apkrautas, „nešvarus“ fonas blaško dėmesį ir neleidžia susidaryti tikrojo įspūdžio apie šukuoseną.

Norint išvengti fono klaidų, fotosesijos metu naudok minimalistinį foną - vientisos spalvos tekstilę ar užuolaidą arba tiesiog baltą sieną namuose arba studijoje.

Apšvietimas

Apšvietimas yra bene svarbiausias grožio fotografijos dedamasis.

Visų pirma, netinkama šviesa gali visiškai iškraipyti tikrąją plaukų spalvą. Viena didžiausių daromų klaidų fotografuojant plaukus yra fotografavimas su blykste. Pernelyg stipri blykstės šviesa ne tik neatspindi realios modelio plaukų išvaizdos, bet ir apskritai atrodo gana baisiai.

Koks dar apšvietimas yra netinkamas plaukų fotosesijoms? Tai tiesioginė saulės šviesa, tiesioginė lempos šviesa arba natūralios šviesos trūkumas (pvz. temstant kambaryje)

Kad plaukai ir jų spalva atrodytų idealiai, stenkis pagauti švelnią natūralią dienos šviesą arba išskaidyk aštrią lempos šviesą uždengiant ją baltu lapu ar popieriniu rankšluosčiu.

Atstumas iki modelio

Turbūt esi pastebėjęs, jog fotografuojant modelį iš arti, taip pat gali išsikraipyti realus modelio veidas ir kartu pati šukuosena.

Tokios nuotraukos atrodo nenatūraliai. Todėl visada patariama plaukų modelį fotografuoti iš tolėliau ir po to, jeigu būtina, nuotrauką apkarpyti - taip pritraukiant modelio veidą arčiau.

Skirtingi rakursai

Šiandien populiarūs moteriški, vyriški kirpimai ir kiti modernūs plaukų kirpimo stiliai atrodo vienaip iš priekio, tačiau visiškai kitaip iš nugaros.

Pavyzdžiui, fotografuojant stilingo jaunimo itin mėgstamas wolf ar mullet šukuosenas tiesiog privaloma naudoti kelis skirtingus rakursus. Visados stenkis įamžinti šukuseną iš priekio, profilio bei nugaros. Antraip klientai susidarys klaidingą įspūdį ir pasirinks kirpimą, kurio galbūt visai nesitikėjo.

Ar jau tapo šiek tiek aiškiau, kaip užtikrinti profesionaliai atrodančias, realistiškas plaukų stilių nuotraukas? Jeigu taip, tuomet metas griebti savo foto kamerą ir pradėti praktikuotis savo fotografijos įgūdžius!

Panašūs įrašai

Kaip gudrumas ir tikėjimas savimi padėjo Victoriai Boro tapti grožio verslo sėkmės etalonu

Naujausiame Watalook epizode kalbiname vieną labiausiai įkvepiačių nagų verslo asmenybių - Victoria Boro, kuri dalijasi savo genialia išmintimi ir patirtimi

SKAITYTI
Gintarė Pribuišė - meistrė, tikinti, jog savo darbą būtina dirbti tik su meile

Gintarė Pribuišė - viena pavyzdingiausių permanentinio makiažo meistrių, visko pasiekusi tik ilgo ir kruopštaus darbo dėka

SKAITYTI
Nuo turizmo administravimo iki stilingiausio nagų salono Užupyje: Ievos Viščinytės istorija

Fingers Crossed Nails Studio įkūrėja Ieva Viščinytė dalijasi, ką jai teko pereiti, kad galiausiai įkurtų vieną stilingiausių nagų studijų Vilniuje.

SKAITYTI
Meistrė ir mokytoja iš didžiosios M: Polina Zinger apie Lietuvos nagų industriją

Viena populiariausių Watalook nagų meistrių ir mokytojų Polina Zinger pasakoja apie savo pašaukimą ir darbo principus

SKAITYTI
Klientų neatsiginantis barberis Ramūnas Pocius - apie žmogiškumą ir paprastumą versle

Vienas pirmųjų Klaipėdos barberių Ramūnas Pocius dalijasi apie savo verslą ir pagrindinius savo darbo principus - paprastumą ir žmogiškumą.

SKAITYTI
Indrė Širkienė - kaip susikurti savo identitetą ir jį komunikuoti grožio versle

Sužinok kaip ir nuo ko pradėti komunikuoti socialiniuose tinkluose, kokių klaidų nedaryti ir kaip surinkti didesnę auditoriją.

SKAITYTI
Kardinalūs karjeros posūkiai atsiperka: “Nagų Džiunglės” įkūrėjos Raimondos istorija

Šiame epizode kalbamės su ypač gerai žinoma Lietuvoje nagų meistre - Raimonda arba dar kitaip atpažįstama kaip Nagų Džiunglės.

SKAITYTI
Kaip nagų meistrė Greta Rum susikūrė savo grožio imperiją

Šiame epizode kalbamės su vieno pirmųjų grožio salonų, prisijungusių prie Watalook, savininke bei manikiūro meistre - Greta Rum.

SKAITYTI
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Tapk Watalook Bendruomenės Nariu